امروز: شنبه, 01 ارديبهشت 1397 19:47
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

صنعت گردشگری راه جدیدی برای توسعه و اشتغال‌زایی گناباد است

IMG 1860

با راه‌اندازی صنعت گردشگری اشتغالی فراتر از حوزه صنایع در گناباد محقق و رهیافت جدیدی برای توسعه و اشتغال‌زایی گناباد است.

 
به گزارش گناباد20،و به نقل از قدس انلاین، فرماندار گنابادصبح امروز در جلسه جمع‌بندی اقدامات ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گناباد که در محل منزل علامه بهلول گنابادی در روستای بیلند برگزار شد، گفت: اقدامات انجام شده در طول سال گذشته ازجمله تبلیغات، اطلاع‌رسانی و شناساندن پتانسیل‌های گردشگری گناباد سبب افزایش بازدید از اماکن مذهبی و گردشگری شهرستان شده است.

محمدعلی نبی پور افزود: این اقدامات سبب افزایش ماندگاری گردشگران در گناباد شده است و این نشان‌دهنده آن است که گناباد در حال تبدیل‌شدن به یکی از مقاصد گردشگری است.

فرماندار گناباد یکی از پتانسیل‌های مغفول گناباد را گردشگری عنوان و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری شعار سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامیدند و یکی از اقداماتی که زمینه تحقق شعار سال را در گناباد فراهم می‌کند، توجه ویژه به حوزه گردشگری می‌باشد چراکه با راه‌اندازی صنعت گردشگری اشتغالی فراتر از حوزه صنایع در گناباد محقق می‌شود. وی ادامه داد: البته اقدامات خوبی در حوزه صنایع انجام‌شده اما توجه به گردشگری مسیر و رهیافت جدیدی برای توسعه و اشتغال‌زایی گناباد است.

نبی پور خاطرنشان کرد: در راستای حوزه گردشگری باید افزایش کیفیت غذاهای سنتی و خاص گناباد و توجه به حوزه صنایع‌دستی نیز موردتوجه قرار گیرد تا گردشگری گناباد در بلندمدت به یکی از مقاصد گردشگری کشور تبدیل شود.

وی به برگزاری جشنواره‌های روستایی با رعایت شئون اسلامی و مذهبی تأکید و تصریح کرد: برگزاری جشنواره‌های روستایی از فرهنگ و تمدن اهالی آن روستا سرچشمه گرفته و باعث امید، نشاط و افزایش دوستی در بین مردم می‌شود.

در تعطیلات نوروزی ۲۴۷ هزار و۹۶۱ نفر از اماکن گردشگری و تاریخی گناباد بازدید و ۱۸ هزار و ۴۸۱ مسافر نوروزی در اماکن اقامتی پیش‌بینی‌شده این شهرستان شامل میهمان سرا، زائرسراهای امامزادگان و بقاع متبرکه، اقامتگاه بومگردی و خانه معلم اسکان یافتند.

شهرستان گناباد دارای ۲۵۰ اثر تاریخی و معنوی است که از این تعداد ۱۴۲ اثر در فهرست آثار ملی ثبت‌شده است، همچنین این شهرستان دارای ۱۷ مقبره امامزاده است

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید