امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
سه شنبه, 06 فروردين 1398 01:08
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

همایش علمی پژوهشی و یادواره شهدای دانش آموز در گناباد برگزار شد

نخستین همایش علمی پژوهشی و یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی شهرستان گناباد روز چهارشنبه با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در این شهر برگزار شد.

به گزارش گناباد20 معاون فرهنگی و پرورش وزارت آموزش و پرورش در این همایش گفت: برگزاری یادواره و همایشهای مختلف با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت، تمسک و ترویج سیره شهدا نظام جمهوری اسلامی ایران را در مقابل ترفندهای دشمنان بیمه می کند.
علیرضا کاظمی افزود: امروز فرهنگ ایثار و شهادت به یک قدرت بازدارنده نظام جمهوری اسلامی در زمینه های نظامی، سیاسی و اقتصادی تبدیل شده و مقام معظم رهبری با تمسک به این فرهنگ مقتدرانه در برابر دشمنان ایستادگی می کنند.


وی ادامه داد: شهیدان در زندگی مادی و معنوی ما اثربخش هستند لذا هر اندازه از مسیر اهداف شهدا و خانواده های معظم آنان فاصله بگیریم از راه سعادت دور شده ایم. باید برای دفاع از آرمانهای امام راحل و شهیدان فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ترویج شود و تنها راه تربیت جوانان انقلابی و متدین ترویج همین فرهنگ در جامعه است.


مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این همایش گفت: تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت در کنار توجه ویژه به فرهنگ عفاف و حجاب جزو اولویتهای اصلی برنامه های این اداره کل قرار دارد.


قاسم علی خدابنده افزود: معرفی شهدا به عنوان الگوهای عملی و رفتاری نسل جوان در تعمیق ارزشهای اسلامی در جامعه بسیار موثر است.


دبیر همایش علمی و پژوهشی و یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز گناباد هم گفت: از مجموع 266 مقاله ارسالی از سطح کشور به دبیرخانه همایش 18 مقاله برتر شناخته و از مولفان و تدوین کنندگان آنها قدردانی شد.


حسین دائمی مهمترین موضوعهای این مقالات پژوهشی را فرهنگ ایثار و شهادت و نقش شهدای فرهنگی و دانش آموز گناباد در دوران دفاع مقدس ذکر کرد. همزمان با این همایش کتاب زندگینامه شهدای فرهنگی و دانش آموز گناباد نیز چاپ و منتشر شد.


از مجموع 375 شهید شهرستان گناباد 66 شهید را شهدای فرهنگی و دانش آموز تشکیل می دهند. 

منيع:ايرنا

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید