امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
سه شنبه, 06 فروردين 1398 00:09
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

گناباد با پنج اقامتگاه بوم گردی پیشتاز در استان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: گناباد با پنج اقامتگاه بوم گردی بیشترین تعداد را از این حیث در بین شهرستانهای استان دارد.

به گزارشگناباد20، ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در حاشیه مراسم افتتاح اقامتگاه بومگردی ریوو در ریاب گناباد در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون 21 اقامتگاه بوم گردی در سطح این استان دایر شده اند. گناباد با پنج اقامتگاه بوم گردی بیشترین تعداد را از این حیث در بین شهرستانهای استان دارد.


ابوالفضل مکرمی فر افزود: همچنین 52 موافقتنامه برای راه اندازی دیگر اقامتگاههای بوم گردی در خراسان رضوی صادر شده که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسند.


او در ادامه گفت: گناباد و نیشابور با توجه به پیشینه غنی تاریخی و فرهنگی امسال به عنوان شهرهای ویژه تاریخی شناخته شدند و طرح جامع مطالعاتی آنها در آینده نزدیک آغاز و ساخت و ساز، توسعه و عمران شهری آنها متناسب با هویت تاریخی و گردشگری انجام و از هرگونه اقدامات غیراصولی و ساختاری در حریم میراث فرهنگی این شهرها جلوگیری می شود.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: برای جلوگیری از استمرار تخریب آثار تاریخی در حریم حرم امام رضا(ع) بر اساس توافق بین شهرداری ثامن و اداره کل میراث فرهنگی بناهای تاریخی واقع در حریم حرم مطهر تملک و بازسازی می شوند. سه بنای تاریخی توسط شهرداری ثامن خریداری، مرمت و احیاء شده اند و سه بنای دیگر هم در دست مرمت هستند.


فرماندار گناباد نیز گردشگری را محور اصلی توسعه این شهرستان دانست و از پرداخت سه میلیارد ریال به متقاضیان راه اندازی اقامتگاههای بوم گردی در این خطه از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.


محمدعلی نبی پور افزود: برخی آثار تاریخی گناباد مانند قلعه عمرانی در معرض تخریب قرار دارند لذا اختصاص اعتبار برای احیاء و مرمت آنها ضروری است. زیرساختهای قنات جهانی قصبه نیز برای جلب بیشتر گردشگران نیازمند تکمیل و استحکام بخشی می باشد.


شهرستانهای گناباد و بجستان 300 اثر تاریخی و معنوی دارند که 200 مورد آنها در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده اند.
شهرستانهای بجستان و گناباد با مجموع جمعیت 140 هزار نفر به ترتیب در فاصله 278 و 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع هستند.
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید