امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
سه شنبه, 06 فروردين 1398 00:25
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

اجرای طرح مقابله با بیابان زایی در گناباد

رئیس اداره منابع طبيعي و آبخیزداری گناباد گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده برای مقابله با ریزگردها طرح بیابان زدایی در ۱۵۰ هکتار از اراضی گناباد اجرا می شود.

به گزارش گناباد20، مجتبی محرابی اظهار کرد: طرح های بیابان زدایی یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین برنامه ها در کنترل بیابان زدایی بوده و این طرح با کاشت گونه های متنوع و سازگار با منطقه انجام می شود.

وی افزود: به دلیل گرم شدن زود هنگام هوا در گناباد ازحدود یک ماه پیش طرح بیابان زدایی در این شهر آغاز شده وتا پایان اسفند ماه بالغ بر سه هزار اصله نهال مثمر و غیر مثمر در گناباد غرس خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناباد ابراز کرد: گناباد با دارا بودن ۴ کانون فرسایش بادی نخ کوه،منطقه عمرانی نوده پشنگ ، بِرگُز و شرق گناباد منطقه بیدخت معادل ۳۱ درصد از کانون های فرسایش بادی استان خراسان رضوی را در خود جای داده است.

وی اظهار کرد : برای طرح مقابله با بیابان زدایی تفاهم نامه های متعددی به امضا رسانده ایم که مهمترین آنها تفاهم نامه با آموزش عالی،شهرداری و شورای اسلامی شهر بیدخت در رابطه با منطقه شرق گناباد است که سال گذشته ۸۰ هکتار از این منطقه در طرح مقابله با بیابان زدایی و امسال نیز ۱۵۰هکتار تحت پوشش بیابان زدایی قرار خواهد گرفت.

محرابی با اشاره به نزدیکی هفته منابع طبیعی تصریح کرد: برای هفته منابع طبیعی برنامه های متعددی پیش بینی کرده ایم که مهمترین آنها توزیع ۳۰هزار اصله نهال از گونه های مختلف می باشد. ترویج فرهنگ منابع طبیعی و نهادینه سازی فرهنگ منابع طبیعی به عنوان زیربنای حیات و توسعه پایدار، طرح همایش در قالب تفاهم نامه با شورای فرهنگ عمومی شهرستان با محوریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه علمیه شهرستان و تقدیر از خادمین طبیعت از برنامه های هفته منابع طبیعی در گناباد است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناباد خاطرنشان کرد: دنیا با سه چالش کمبود آب شیرین، تغییر اقلیم و معضل بیابان زدایی مواجه است و گناباد نیز از این چالش ها مستثنی نیست.

محرابی طرح بیابان زدایی در گناباد را دارای سابقه ای ۵۰ ساله دانست و افزود: سه کویر عمده مارا احاطه کرده که مساحت آنها بالغ بر ۲۳۱هکتار است و تا کنون حدود ۶۰هزار هکتار از کانون های بحرانی فرسایش بادی گناباد تحت عمل بیابان زدایی و تثبیت شن های روان قرار گرفته است.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید