امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
سه شنبه, 06 فروردين 1398 00:50
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

شرق کشور بیشترین افزایش دما را در سال دارد

نماینده ایران در سازمان جهانی هواشناسی گفت: بررسی ها و آمار نشان می دهد که دما ایران در حال افزایش بوده و بیشترین میزان افزایش دما در سال شرق کشور رخ می دهد.


به گزارش گناباد20، به نقل از مهر، ایمان بابائیان ظهر پنجشنبه در جلسه مدیریت بحران شهرستان گناباد که در محل فرمانداری این شهر برگزار شد اظهار کرد: بیشتر نقاط ایران درگیر خشکسالی هستند و میزان خشکسالی در استان خراسان رضوی و جنوبی افزایش بیشتری داشته است.


وی افزود: در کشور ما طی ۵۰ سال گذشته هرسال شاهد کاهش یک میلیمتری بارندگی هستیم به صورتی گه امروز ۹۵ درصد کشور درگیر خشکسالی است.


نماینده ایران در سازمان جهانی هواشناسی ابراز کرد: گرمای زمین و خشکسالی های متوالی زمینه کاشت برخی گیاهان را در کشور از بین برده است و بودجه ها از سوق به طرف عمران و بلایای طبیعی باید به سمت مقابله با خشکسالی سوق داده شود.


وی افزود: بررسی های ما نشان می دهد در طول سال ۱.۳ تا ۲.۵ دهم گرنای منطقه ما افزایش می یابد که بیشترین میزان گرما در شرق کشور است.


بابائیان اظهار کرد: شهرستان گناباد ۶۳ درصد و استان خراسان رضوی ۶۶ درصد در امسال نسبت به وضعیت نرمال با کمبود بارندگی مواجه است و ۹۲ جمعیت و ۹۹.۷ درصد وسعت این شهرستان با خشکسالی شدید مواجه هستند.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید