امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
سه شنبه, 06 فروردين 1398 00:27
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

۴۳مجتمع آبرسانی درخراسان رضوی تکمیل و به بهره برداری رسیده است

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی گفت: سال گذشته با اختصاص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی تعداد ۴۳ مجتمع آبرسانی در استان خراسان رضوی تکمیل و به بهره برداری رسیده است.


به گزارش گناباد20، محمد دانشگر ظهر چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر جدید آبفای روستایی گناباد در محل فرمانداری این شهر اظهار کرد: ۲۸ درصد جمعیت خراسان رضوی در روستاها وجود دارند.اگر مشهد و سبزوار را از جمعیت شهری کم کنیم بیشترین جمعیت در روستاها هستند.

وی افزود: ۴۳ درصد جمعیت گناباد در روستاها حضور دارند که تامین آب شرب آنها برعهده آب و فاضلاب روستایی است البته آمار نشان می دهد که مهاجرت روستائیان به شهر در خراسان رضوی منفی بوده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹۲ درصد جمعیت روستایی یعنی دو هزار ۵۰۰ روستا با جمعیت یک میلیون و ۵۸۰ هزار نفری با شبکه ای به طول ۲۱ هزار کیلومتر تحت مدیریت این شرکت است.

دانشگر ابراز کرد: ۵۲ منبع آبی که عمده آن ها چاه هستند با شبکه توزیع ۸۵۰ کیلومتری به روستاهای گناباد آبرسانی می شود و برای نگهداری و تعویض این سیستم ها بودجه زیادی نیاز است درصورتی که هر متر مکعب آب شرب برای آبفای روستایی یک هزار ئ ۶۰۰ تومان هزینه دارد در صورتی که ۳۰۰ تومان هزینه هر مترمکعب از مشترکین هزینه دریافت می شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی اظهار کرد: در سال آینده ۲۰۰ میلیون دلار به آبفای روستایی تخصیص خواهد یافت که برای تکمیل طرح های نیمه تمام استفاده خواهد شد.

دانشگر تصریح کرد: از برنامه های شرکت آب و فاضلاب تامین آب پایدار برای روستاها، بازسازی شبکه های توزیع و جلوگیری از هد رفت آب و ذخیره سازی آب برای پیک مصرف است.

وی افزود: سال گذشته تعداد ۴۳ مجتمع آبرسانی دراستان به اتمام و بهره برداری رسیده که از این تعداد ۲ مجتمع در روستاهای گناباد بوده است و در سال ۹۷ تعداد دو روستای حاشیه شهر گناباد نیز مشکل آب شرب آنها حل خواهد شد.

مدیر مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی عامل آبقای روستایی استان خراسان رضوی در پایان عنوان کرد: طی دو ماه گذشته سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در بین شرکت های خصوصی و پیمانکار آب و فاضلاب روستایی توزیع شده است.

گفتنی است در پایان علیرضا فخار طبسی به عنوان سرپرست آب و فاضلاب روستایی گناباد کار خود را آغاز کرد.

منبع:مهر

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید