امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
شنبه, 28 دی 1398 08:55
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

2637 واحد مسکن مهر در گناباد

معاون اداره‌كل مسكن و شهرسازي خراسان رضوي تاكيد كرد: انبوه‌سازان در ساخت مسکن مهر پيشتازتر از تعاوني‌ها مسکن مهر بوده‌اند.

معاون اداره‌كل مسكن و شهرسازي خراسان رضوي :
انبوه‌سازان در ساخت مسکن مهر پيشتازتر از تعاوني‌ها مسکن مهربوده‌اند    

معاون اداره‌كل مسكن و شهرسازي خراسان رضوي تاكيد كرد: انبوه‌سازان در ساخت مسکن مهر پيشتازتر از تعاوني‌ها مسکن مهر بوده‌اند.

علي عودي در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،منطقه خراسان، پيشرفت فيزيكي ساخت واحدهاي مسكوني مهر توسط تعاوني‌هاي مسکن مهر را 44 درصد دانست و گفت: پيشرفت فيزيكي ساخت مسكن مهر توسط انبوه‌سازان پس از دو سال از آغاز فعاليت تعاوني‌ها 52 درصد است و اين آمار سرعت كار انبوه‌سازي را نشان مي‌دهد.

وي گفت: در مجموع در استان109هزار و90 واحد مسكوني مهر در حال ساخت است و با توجه به اين که تعاوني‌ها خيلي زودتر كار را آغاز كرده‌اند از اين مقدار 45 هزار و 609 واحد توسط تعاوني‌ها ساخته مي‌شود.‌

وي يادآور شد: تاکنون 4918 واحد مسكوني مهر كه توسط تعاوني‌ها مسكن مهر در حال ساخت هستند به مرحله نازك‌كاري رسيده است.

وي با اشاره به ساخت 32 هزار و 720 واحد مسكوني مهر توسط انبوه‌سازان در خراسان رضوي، ادامه داد: از اين ميزان، 3200 واحد به مرحله نازك كاري رسيده است.

وي در خصوص علل تاخير در ساخت مسكن مهر توسط تعاوني‌ها، عنوان كرد: پيگيري تاخير در مسكن مهر بر عهده اداره‌كل تعاون است و تعاوني‌هايي كه در ساخت مسكن كند عمل كرده‌اند، با تفاهم‌نامه 3 جانبه، سرعت ساخت مسكن را افزايش داده‌اند.

معاون اداره‌كل مسكن و شهرسازي خراسان رضوي گفت: تعاوني‌ها مسكن، انبوه‌سازان و خود مالكاني كه زمين دارند، از تسهيلات دولتي مسكن مهر استفاده مي‌كنند.

عودي در خصوص ميزان ساخت و ساز در شهرهاي جديد استان، گفت: در شهرهاي جديد 640 هزار و 911 واحد در حال ساخت است كه از اين مقدار 61 هزار و 7750 واحد در مرحله پي‌سازي، 47 هزار واحد مرحله اسكلت، 41 هزار واحد در مرحله سقف، 31 هزار واحد در مرحله سفت‌كاري و 16 هزار و 874 واحد در مرحله نازك‌كاري قراردارند.

وي درخصوص عملكرد ساخت وساز مسكن مهر در شهرستان‌هاي استان، ادامه داد: در تمام شهرستان‌هاي استان ساخت وساز براي مسكن مهر وجود دارد و در شهرهاي کمتر از 25 هزار نفر زير نظر بنياد مسكن است كه بحث‌هاي روستايي بر عهده اين اداره است.

وي درخصوص ميزان واحدهاي در دست احداث به تفكيك شهرهاي بيشتر و كمتر از 25 هزار نفر خراسان رضوي، عنوان كرد: 1362 واحد در تايباد، 2287 واحد در تربت‌جام، 591 واحد در چناران، 966 واحد در درگز،3990 واحد در سبزوار، 7051 واحد در سرخس، 1939 واحد در فريمان و 2787 واحد در قوچان در حال ساخت و ساز است.

وي با اشاره به اينكه در دو شهر جديد گلبهار و بينالود 44 هزار و 449 واحد مسكوني مهر در حال ساخت و ساز است، ادامه داد: 4167 واحد در كاشمر، 2637 واحد در گناباد، 19 هزار واحد در مشهد، 5423 واحد در نيشابور مسكن مهر در حال و ساخت و ساز است.

معاون اداره‌كل مسكن و شهرسازي خراسان رضوي گفت: در مجموع براي 37 واحد ثبت‌نام مسكن مهر در استان انجام شده است كه سهم شهرهاي جديد از اين ميزان، 9100 واحد، شهرهاي بالاي 25 هزار نفر جمعيت، 23 هزار و 824 واحد و شهرهاي زير 25 هزار نفر 14 هزار و 500 واحد است.

وي در خصوص ركود مسكن در استان، گفت: رشد كاذبي كه مسكن در سال‌هاي گذشته داشته بود توسط مسكن مهر به خصوص در شهرهاي كوچك گرفته شد و آمار نشان مي‌دهد تعداد پروانه هاي صادره مسكن روندرو به افزايشي داشته است و ركود مسكن را نشان نمي‌دهد.

عودي يادآور شد: براي جلوگيري از گسترش كلانشهرها، مهاجرت بي‌رويه و جلوگيري از بزرگ شدن افقي شهر فقط در داخل بافت قديمي مجوز ساخت و ساز داده و از خط اعتبارات مسكن مهر در اين خصوص استفاده مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه به ازاي هر واحد ساخت و ساز 20 تا 25 ميليون تومان وام پرداخت مي‌شود، عنوان كرد: اين تسهيلات براي هر واحد با روش ساخت سنتي20 ميليون، نيمه صنعتي 22 ميليون و براي صنعتي 25 ميليون تومان پرداخت مي‌شود.

معاون اداره‌كل مسكن و شهرسازي خراسان رضوي در خصوص آمار انصرافي مسكن مهر استان، گفت: هنوز آمار انصرافي نداريم چراكه متقاضيان هنوز به مرحله واريز وجه نرسيده‌اند.

وي در خصوص نحوه پرداخت واريزي به مسكن مهر، عنوان كرد: برنامه‌ مناسبي براي پرداخت قرار داده شده است كه طي چهار قسط از متقاضي پول گرفته ‌شود تا هم به متقاضيان فشار وارد نشود و هم به انبوه‌سازان شارژ مالي صورت گيرد.

عودي ساخت و ساز مسكن مهر در طي 30 سال گذشته را بي‌سابقه دانست و افزود: موظف شدن دولت براي واگذاري زمين به صورت رايگان، قيمت تمام شده مسكن را كاهش داد

معاون اداره‌كل مسكن و شهرسازي خراسان رضوي در خصوص قرار گرفتن مسكن مهر در خارج از شهرها، تاكيد كرد: سياست شهرهاي بزرگ اين است كه سرريز مردم را به شهرهاي جديد برده شوند و براي اينكه تمايل مردم براي سكونت در اين شهرها افزايش يابد، بايد به مسايلي نظير مسايل زيربنايي و روبنايي توجه بيشتري شود.

 

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید