امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
شنبه, 28 دی 1398 08:54
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

اختصاص 30 میلیارد ریال به فرودگاه گناباد

حاکمیت باید هزینه های فرودگاهها را با توجه به اقتصادی بودن فرودگاه‌ها برای دولت و زیان ده بودن آنها برای شرکت فرودگاهها بپردازد.


 

طرح ‌هاي نيمه‌تمام فرودگاههاي کشور به اتمام مي رسد
28\01\1391 11:52 AM     

تهران/واحد مرکزی خبر/ اقتصادی 1391/01/28 مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: بهسازی و توسعه عوامل و سطوح پروازی 16 فرودگاه کشور با اعتباری بالغ بر 405 میلیارد ریال از منابع عمومی سال 90، امسال به پایان می‌رسد. اصغر نوراله‌زاده با اعلام این خبر افزود: این اعتبارات که در پایان سال گذشته از منابع عمومی دریافت شده است در جهت ارتقای ایمنی و استاندارد سازی سطوح پروازی تاثیر بسزایی دارد. به گفته وی اعتبارات منابع عمومی از سال 85 تا 88 به دلیل درآمد هزینه‌شدن شرکت فرودگاه‌های کشور متوقف شده بود.

اما از سال 89 این موضوع احیا و شرکت موفق شد اعتباراتی را از دولت در قالب اعتبارات ملی و استانی دریافت کند که اوج این اعتبارات در سال گذشته اتفاق افتاد. ایرانشهر، زاهدان، تبریز، همدان، بندرعباس، جیرفت، اردبیل، کرمان، رشت از جمله فرودگاه هایی هستند که از این اعتبارات جهت بهسازی سطوح و عوامل پروازی بهره مند شده اند.

وی همچنین از دریافت 204 میلیارد ریال اعتبار استانی در سال 90 خبر داد و اظهار داشت: این اعتبارات که با پیگیری مدیران فرودگا‌ه‌های استان‌ها جذب شده است، در حوزه بهسازی و توسعه ترمینال‌ها و ارتقای سطح خدمات‌رسانی به مردم هزینه می‌شود. اردبیل، تبریز، زنجان، سهند، کرمانشاه، گرگان، لامرد، شیراز، لار، همدان، مشهد، گناباد و اهواز فرودگاه‌هایی هستند که به گفته نوراله‌زاده بخشی از اعتبارات خود را از استان دریافت کرده‌اند. مدیرکل دفتر برنامه و بودجه، جذب اعتبارات ملی و استانی را اتفاقی مبارک در شرکت دانست و با بیان اینکه شرکت فرودگاه‌های کشور شرکتی درآمد هزینه‌یی است، افزود: شرکت امکان تامین همه هزینه‌ها و تعهدات دولت در سفرهای استانی رئیس‌جمهور را ندارد، از این رو با موافقت‌ها و تاییدیه‌های صورت گرفته، استان‌ها نیز به منظور ارتقای سطح کیفی خدمت‌رسانی در حوزه‌های فرودگاهی ملزم به اختصاص اعتبار به فرودگاه‌ها شدند.

نوراله‌زاده با تاکید بر اولویت شرکت مبنی بر ارتقای سطح ایمنی، از توجه ویژه اداره کل برنامه و بودجه به این مقوله در سال 91 خبر داد و افزود: برنامه‌های عمده سال 91 نیز در این جهت است و توجه ویژه‌یی به آن در حوزه اعتبارات و برنامه ها خواهد شد. وی در ادامه از اتمام همه پروژه‌های نیمه تمام فرودگاه‌های کشور در سال 91خبر داد و افزود: در حال حاضر 50 پروژه نیمه تمام در فرودگاه‌های کشور وجود دارد که اولویت اعتبارات با 14 پروژه اصلی است. به گفته وی در صورت نیاز پروژه‌های جدیدی در حوزه ایمنی پرواز و تجهیزات کمک ناوبری نیز انجام می‌شود. مدیرکل دفتر برنامه و بودجه شرکت فرودگاه‌های کشور همچنین با اشاره به غیر سوده ده بودن بعضی از فرودگاه‌های کشور، در خصوص نیاز به احداث فرودگاه‌های جدید گفت: حاکمیت باید هزینه های فرودگاهها را با توجه به اقتصادی بودن فرودگاه‌ها برای دولت و زیان ده بودن آنها برای شرکت فرودگاهها بپردازد. به گفته وی در حال حاضر تعداد زیادی از فرودگاه‌های موجود به لحاظ مالی غیرسوده هستند و برای شرکت سودآوری ندارند.

این درحالی است که این فرودگاه‌ها به لحاظ تاثیری که روی سایر متغیرهای اقتصادی و اجتماعی منطقه دارند آموزشی و بهداشتی، گردشگری می‌تواند از توجیه اقتصادی در منطقه برخوردار باشد. وی در ادامه از اختصاص 30 میلیارد ریال به فرودگاه گناباد و 25 میلیارد ریال به فرودگاه مدرس خبر داد و افزود: مراحل ساخت این دو فرودگاه در حال انجام است. نوراله زاده همچنین با اشاره به تملک 30 درصدی اراضی فرودگاه ولیعصر با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال گفت: 70 درصد از اراضی باقیمانده این فرودگاه نیز در سال 91 تملک خواهد شد. به گفته نوراله زاده در حال حاضر 4000 میلیارد ریال معارض در شرکت فرودگاه های کشور وجود دارد.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید