امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
شنبه, 28 دی 1398 10:19
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

سطح ۳ حوزه از اول شهریور راه اندازی می شود

مدیر حوزه علمیه گناباد:مجوز سطح ۳ که معادل کارشناسی ارشد می باشد برای گناباد گرفته ایم و سطح ۳ را از اول شهریور ماه راه اندازی می شود.

به گزارش گناباد۲۰، حجت الاسلام حسین امامی مدیر حوزه علمیه گناباددر نشست خبری با خبرنگاران گفت:اواخر شهریور ۸۶ به گناباد آمده بودم و  ۸ ماه از استعفای آقای مدنی مدیر قبلی حوزه گذشته بود و هدف و رویکرد ما رویکردی انقلابی است و هنوز با رویکرد انقلابی همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی گفته اند فاصله داریم.

وی در این رابطه گفت:تلاش می کنیم که کار کنیم بدون هیچ گونه وابستگی به جناح سیاسی خاصی و طبق فرمایش رهبری که از حوزه دارند و اعلام نمودند که خودتان را خرج کارهای زود بازه مثل انتخابات نکنیم و تلاش می کنیم در این راستا حرکت کنیم و نقاط ضعف خود را برطرف کنیم.

وی اظهارکرد: حوزه علمیه گناباد ۲سطح دارد که سطح یک از پایه اول تا ششم و ۹۴ نفر در این سطح مشغول به تحصیل هستند و در سطح ۲ ،پایه ۷و۸ ۱۷ نفر مشغول به تحصیل می باشند.

وی افزود:احیای موقوفات حوزه علمیه در دستور کار داریم و از جهت ساخت و ساز و زیر بنایی در زمان ۸ ساله حاج آقای مدنی ، کارهای خوبی انجام شده است و استاد سرا ،کتابخانه ، ساختمان های آموزش در این مدت انجام شده است.

حوزه علمیه گناباد ۶ استاد رسمی دارد برای سطح۱ و ۲ استاد برای سطح۲ از استان و ۸ نفر از اساتید از شهرستان می باشند.

پاسخگویی به شبهات در سطح یک حوزه امکان پذیر نیست/طرح اکران ایتام و فقرا از قبیل جمع آوری وجه نقد و خرید و پخت غذا، ۵ میلیون و دویست هزار تومان جمع آوری شده است و ۱۶۰۰ پرس غذای گرم طبخ و در بین نیازمندان توزیع شده است.

تجمع اعتراض آمیزی که در خصوص دراویش تهران بود از این لحاظ برگزار کردیم که اولا به سزای اعمالشان برسند و ثانیا پسوند گنابادی را از روی اسم آنها بردارند چون گنابادی ها اهل این جور کارهای هنجارشکن نیستند و ثالثا اینکه مسئولین شهرستان عکس العمل نشان دهند.

برنامه های انجام شده: برگزاری کلاس اخلاق،تجلیل از جانبازان،تجلیل از معلمان دوران دانش آموزی شهرستان،راه اندازی سفر اربعین و زیارت دوره ای،نظافت مسیر پیاده روی که خود طلبه ها انجام داده اند که هزینه این سفر بر عهده خود افراد بوده است/راه اندازی ایستگاه صلواتی در شادی و عزا در جلوی حوزه و خرید گل و شیرینی با کمک و هزینه خود طلبه ها جهت بیماران در بیمارستان.

فضا سازی برای مناسبت های شادی و عزا در شهرستان کم است.


برنامه های انجام شده حوزه: اردوهای جهادی فرهنگی با وسیله نقلیه شخصی در روستای گیسور/ برگزاری دوره های کارآموزی ساده زیستی و در بین مردم و مردم دار بودن/ برگزاری جشن کودکان با حضور عمو نواب در حوزه.

اگر یک طلبه درد دین داشته باشد و خواسته باشد کاری انجام دهد، اگر ۲۴ ساعت مطالعه داشته باشد وقت کم می کند.

دوره های تبیین سبک زندگی اسلامی و آموزش طب اسلامی در برنامه های آینده حوزه می باشد.

اکثر طلبه ها در زیر خط فقر زندگی می کنند و تا سطح۳ باید درس بخوانند و فقط شهریه ناچیزی می گیرند.

کتابخانه حوزه به خاطر انتقال از مکان سابق به فعلی امکان استفاده نبوده و از ابتدای شهریور ماه برای طلاب و عموم مردم قابل استفاده خواهد بود.

حوزه علمیه در شورای فرهنگ عمومی گناباد عضو نیست.

مردم را با عمل و غیر زبان خودتان به دین دعوت کنید.

اگر درد دین داشته باشیم می توانیم در بین مردم خوب زندگی کنیم.

عموم مردم می توانند از کلاس های حوزه علمیه گناباد استفاده کنند و برای حضورشان منعی نیست.

اگر 2 گروه درست شود مشکلات حل میشود یکی علما و زعما(مسیولین)

در حوزه علمیه بنا بر کادرسازی در بخش های مختلف مرتبط با حوزه داریم.

برنامه جامع تربیتی در جهت تربیتی ،کتاب حاج اقای نظافت می باشد/برنامه آموزشی از سوی شورای مدیریت حوزه علمیه خراسان می باشد.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید