امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
شنبه, 28 دی 1398 10:22
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

اعتراض مرغداران گنابادی در پی قطع برق

جمعی از مرغداران گنابادی در پی قطع ناگهانی برق توسط اداره برق و تلف شدن بیش از 6000 قطعه مرغ، مقابل آن اداره اعتراض و تجمع کردند.

به گزارش گناباد20 و به نقل از ایسنا، این مرغداران متضرر با آوردن مرغ‌های تلف شده خود مقابل اداره برق گناباد تعدادی از آنها را به آتش کشیدند.

مصطفی علی اکبری یکی از مرغداران تجمع کننده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه روز گذشته بر اثر قطع شدن ناگهانی برق حدود 4000 قطعه مرغ از مرغداری من تلف شدند، گفت: این مرغ‌ها حدود 80 تن و برآورد خسارت 40 تا 50 میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به گرمای شدید هوا، مشکلاتی برای تأمین انرژی در کشور بوجود آمده، ولی انتظار می‌رفت که حداقل برق واحدهای تولیدی از جمله مرغداری‌ها قطع نشود.

این مرغدار اضافه کرد: این ندانم کاری‌ها باعث اخلال در تولید کشور می‌شود.

وی افزود: ما اگر پیرو منویات مقام معظم رهبری هستیم باید از تولید ایرانی و کالای ایرانی حمایت واقعی داشته باشیم نه اینکه اقداماتی انجام دهیم که خسارات جبران ناپذیری در پی داشته باشد.

علی اکبری خاطرنشان کرد: هنوز این خسارت ادامه داشته؛ چراکه درمان این مجموعه مرغداری نیازمند سرمایه زیادی است.

این مرغدار گنابادی گفت: بیشترین تولید مرغ شهرستان در محور بیدخت به روستای نجم آباد وجود داشته و انتظار داشتیم که حداقل برق این مسیر را قطع نکنند.

اداره برق می توانست به ما فرصت دهد

حسن علی خدادادی دیگر مرغدار تجمع کننده نیز در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: ظهر روز گذشته بر اثر قطع برق حدود بیش از 2 هزار قطعه مرغ 3 کیلوئی از واحد مرغداری بنده تلف شدند، آنهم زمانی که این مرغ ها آماده ورود به بازار بودند.

وی خاطرنشان کرد: اداره برق می توانست یکی دو روز به ما فرصت دهد تا فکری من جمله مولد اضطراری برداریم که متأسفانه این فرصت داده نشد.

مرغداران نیازمند حمایت بیشتر

در ادامه حسن مقیمی رئیس هیأت مدیره شرکت مرغداران متشکل گناباد نیز در گفت و گو با ایسنا، بیان کرد: در چهار روز قبل به شرکت اعلام کرده اند که امکان قطعی برق وجود دارد.

وی عنوان کرد: ما نیز در پاسخ به اداره برق نامه نوشتیم که با توجه به خسارت وارده در طول یک ماه گذشته به مرغداران کشور، حتی الامکان از قطع کردن برق مرغداری ها جلوگیری شود.

رئیس هیأت مدیره شرکت مرغداران متشکل گناباد گفت: متأسفانه روز گذشته با بی توجهی به درخواست مرغداران در ساعات ظهر برق محور بیدخت به نجم آباد توسط اداره برق قطع شد که در این رابطه بیش از 6 هزار قطعه مرغ از دو مرغداری شهرستان تلف شدند.

مقیمی با اشاره به اینکه تاکنون با فرمانداری، اداره برق و جهاد کشاورزی در این رابطه مکاتبه شده است ، تصریح کرد: با توجه به اینکه مرغداران با مشکلات عدیده ای نظیر افزایش قیمت دان و غیره دست و پنجه نرم می کنند می بایست حمایت بیشتر و بهتری از این تولید کننده صورت پذیرد.

از مردم عذرخواهی می کنم

محمد بهشتی رئیس اداره برق گناباد نیز در گفت‌و‌گو با ایسنا، با بیان اینکه قطعی برق دستوری است که در کل کشور در حال اجرا است ، گفت: آن زمانی که احساس نیاز شود از طرف مرکز کنترل مقداری از بار شبکه به ناچار بایستی کم شود.

وی افزود: ما در این رابطه به مراکز حساسمان از جمله مرغداری ها به صورت مکتوب، تلفنی و پیامکی اطلاع رسانی نموده ایم.

رئیس اداره برق گناباد ضمن عذرخواهی از مردم و به‌ویژه مرغداران متضرر ، خاطرنشان کرد: برق یک منطقه قابل تفکیک نبوده ولی زمان قطع برق را کم نموده ایم.

بهشتی تأکید کرد: قطعی برق مشکلی نیست که خیلی قابل پیش بینی باشد و ممکن است به دلیل شکستگی تیر برق، آسیب‌هایی که در شبکه پیش می‌آید برق قطع شود و بر همین اساس باید افرادی که نسبت به قطع برق حساس هستند پیش بینی‌های لازم را نظیر استفاده از مولدهای اضطراری داشته باشند.

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید