امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
سه شنبه, 06 فروردين 1398 00:14
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)

دستاورد مهم حمایت از کالای ایرانی حفظ اشتغال است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: حفظ و افزایش اشتغال و رونق تولید از دستاوردهای مهم تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامگذاری امسال به عنوان 'سال حمایت از کالای ایرانی' است.

به گزارش گناباد20، محمد سنجری روز سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گناباد افزود: یکی از راههای حفظ اشتغال، تولید و بهبود فضای کسب و کار شناسایی کارشناسانه قوانین مزاحم این بخش و بررسی و اصلاح آنها با اهتمام مسئولان و دست اندرکاران ذیربط و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

وی ادامه داد: اولویتهای اشتغالزایی و حمایت از فرصتهای شغلی پارسال در خراسان رضوی مانند رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصد و کاهش بیکاری امسال نیز با قوت استمرار می یابند و تعهد اشتغال شهرستانهای استان متناسب با نامگذاری امسال به عنوان حمایت از کالای ایرانی و بسترهای زمینه ساز آن تا پایان فروردین جاری ابلاغ می شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: در راستای اهداف دولت تدبیر و امید رونق تولید، افزایش مهارت متقاضیان جویای کار و دانش آموختگان دانشگاهی و اشتغال پایدار در این استان مورد توجه خاص قرار دارد و بیشتر جهت دهی پرداخت تسهیلات در این زمینه بوده است.

وی افزود: 13 هزار نفر تاکنون از خراسان رضوی در سامانه کارا مختص طرحهای اقتصاد مقاومتی ثبت نام کرده اند و این استان بیشترین میزان ثبت نام در کشور را از این بابت به خود اختصاص داده است.

فرماندار گناباد هم در این نشست قوانین دست و پاگیر را از موانع مهم رونق تولید و سرمایه گذاری دانست و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست با اصلاح قوانین بیشتر به وظایف خود در حمایت از کالای ایرانی عمل کنند.

محمدعلی نبی پور بر حمایت بیشتر دستگاههای اجرایی ذیربط از سرمایه گذاران، تولید کنندگان و کاهش مشکلات فعالان اقتصادی تاکید و بیان کرد: هر یک از اداراتی که از اختیارات مدیریتی خود در این زمینه استفاده نکنند در مدیریت آنها تجدید نظر می شود.

امام جمعه گناباد هم در این نشست جلوگیری از واردات بی رویه ، قاچاق کالا و مسدود کردن راههای گریز از قانون را از معیارهای مهم تحقق نامگذاری امسال به عنوان حمایت از کالای ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب ذکر و بیان کرد: تولیدکنندگان باید با افزایش کیفیت کالاهای خود و مردم نیز با خرید تولیدات داخلی در این زمینه نقش آفرین باشند.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب با قدردانی از بخشنامه هیات دولت مبنی بر الزام دستگاههای اجرایی و شرکتهای طرف قرارداد آنها برای خرید کالاهای ایرانی، این مهم را اقدامی مناسب برای حمایت از تولیدات داخلی ذکر و بیان کرد: باید با افزایش کیفیت تولیدات داخلی و در فضای رقابتی مردم ترغیب به خرید کالاهای ایرانی شوند در غیر این صورت بخشنامه ها و قوانین هم تاثیری در ترغیب مصرف کنندگان به خرید کالاهای داخلی ندارد.

منبع:ایرنا

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید