امروز:
Notice: Use of undefined constant date - assumed 'date' in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42

Notice: Undefined variable: row in /home/gonabad20/domains/gonabad20.ir/public_html/templates/gonabad20/index.php on line 42
شنبه, 28 دی 1398 08:55
آخرین مطالب سایت گناباد20
پروژه های شهرستان (پربازدید)
توجه
  • Lack of access rights - File 'http:/yavaraneadine.ir/images/stories/img_6020.jpg'
  • Lack of access rights - File 'http:/yavaraneadine.ir/images/stories/img_6020.jpg'

نماز جمعه گناباد مورخ 91/11/27

 

 

 

امام جمعه گناباد :  از حضور چشمگیر ، حماسی و پر شور ملت شریف ایران بویژه مردم با ایمان ، انقلابی و همیشه در صحنه شهرستان گناباد در مراسم راهپیمایی دشمن شکن یوم الله 22 بهمن  تقدیر و تشکر می نمایم.

 گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد مورخ 27/11/91

ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد.

img_6020.jpg - 103.43 Kb

امام جمعه گناباد :  از حضور چشمگیر ، حماسی و پر شور ملت شریف ایران بویژه مردم با ایمان ، انقلابی و همیشه در صحنه شهرستان گناباد در مراسم راهپیمایی دشمن شکن یوم الله 22 بهمن  تقدیر و تشکر می نمایم.

 مسئولان بلند پایه  ولایت مداری را از ملت بزرگ ایران یاد بگیرند ، به این مردم خدمت کنندو برای رفع مشکل تورم چاره اندیشی کنند.

خطبه اول

موضوع : سفارش به تقوی / سبک زندگی

در مورد سبک زندگی باید عرض کنم قرآن کریم و روایت همزیستی مسالمت آمیز و همراه با رحمت و مهربانی را توصیه فرموده و برای نهادینه کردن آن از یکسو همه مردم را مخلوق یک خالق و آفریدگار معرفی می نماید . در سوره انبیاء آیه 92 می فرماید : همانا این امت شما امتی یگانه است و من پروردگارتان هستم پس مرا بپرستید . خود اعتقاد به اینکه آفریدگار همه خداست یک نوع همگرایی ایجاد می کند و از سوی دیگر قرآن کریم در سوره حجرات آیه 13 همه افراد بشر را فرزندان یک خانواده می داند می فرماید : ای مردم ما شما را از یک مرد و زن ، از یک پدر و مادر آفریدیم یعنی شما همه با هم خویشاوند هستید. با هم مهربان باشید . از سویی اسلام همه عواملی را که مایه زیاد شدن مهر و محبت است مانند: احسان ، نیکوکاری ، خدمت به جامعه ، صله رحم ، رعایت عدالت و انصاف و برقراری صلح و سازش ، عفو و گذشت و امثال اینها واجب اعلان کرده و یا مستحب و متقابلا هر عاملی که موجب دشمنی و اختلاف است مثل ظلم و ستم ، تهمت و دروغ گویی ، نمامی و مسخره کردن دیگران ، قهر کردن و کینه دل بودن ، تکبر و حسادت و امثال آنها ممنوع و حرام معرفی شده است . با توجه به آنچه گفته شد پاسخ سئوال مقام معظم رهبری که در باره سبک زندگی اسلامی چندین سئوال کردند یکی از این سئوالات این بود که علت برخی از پرخاشگری ها و نابردباریها در روابط اجتماعی چیست روشن می شود چون ما در بعضی از موارد از عمل به دستورات اسلام عقب هستیم با این همه توصیه اسلام به مهربانی و نیکوکاری برخی افراد به آسانی پرخاشگری و بد اخلاقی می کنند ، دعوا می کنند این همه پرونده شکایت زن از مرد و مرد از زن ، شکایت دو همسایه ، دو مسلمان ، دو همشهری که دادستان محترم فرمودند پرونده های دعواها زیاد شده است با اینکه شهرستان گناباد مردم خونگرمی دارد یکی از علت ها آن است که اولا برد باری و عفو و گذشست کم شده ثانیا پدر و مادر ها و بزرگتر ها نیز به جای اینکه منصفانه هر دو را نصیحت کنند از همان اول به طرفداری از فرزند خود می پردازند ثالثا افراد دیگر ، بزرگتر ها و ریش سفید ها نیز برای ایجاد صلح اقدام نمی کنند و رابعا برخی از جوانان و افراد جامعه متاسفانه خود را عقل کل می دانند و حاضر نیستند با بزرگتر ها مشورت کنند و اگر کسی هم آنها را نصیحت می کنند قبول نمی کنند .

خطبه دوم

 موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته ( تشکر از حضور شکوهمند مردم در راهپیمایی 22 بهمن / بحران بحرین )

 امروز میلاد حضرت امامزاده عبدالعظیم حسنی و سه شنبه آینده ولادت حجسته یازدهمین ستاره آسمان امامت و ولایت امام حسن عسکری (ع) را تبریک به محضر مبارک امام زمان (عج) ، مقام معظم رهبری و همه مسلمین تبریک عرض می کنم .

 لازم می دانم از حضور چشمگیر ، حماسی و پر شور ملت شریف ایران بویژه مردم با ایمان ، انقلابی و همیشه در صحنه شهرستان گناباد در مراسم راهپیمایی دشمن شکن 22 بهمن علیرغم همه مشکلات تقدیر و تشکرنمایم . الحق و الانصاف شما مردم عرق شرمی که از بیوفایی مردم در زمان حضرت امیر (ع) و ائمه (ع) بر پیشانی تاریخ جمع شده بود با حضور تان در صحنه زدودید و مایه افتخار عالم و آدم شدید. شما مردم دقیقا نقطه اصلی توطئه دشمنان را هدف قرار دادید هدف اصلی دشنمان از این تحریم بلکه از این جنگ اقتصادی کاهش در آمد ارزی ، با لا رفتن قیمت ها ، نارضایتی ملت و بالاخره جدا کردن آنها از نظام اسلامی بود که اگر به هدف می رسید یعنی اگر حضور گمرنگ می شد بنا داشتند بخش های خطر ناک تر برنامه هایشان را به اجرا بگذارند و بعد آنچنان بحران نا امنی ایجاد کنند که دیگر کسی جرات دم زدن از اسلام ، دم زدن از استقلال و دم زدن از مبارزه با ظلم را نداشته باشد ولی به فضل خداوند آنها با ناباوری دیدند نه تنها سستی وضعفی ملت ایران نشان نداند بلکه دههامیلیون انسان با ایمان و آگاه و ولایتمدار با ننشاط تر و پر شور تر از سالهای گذشته در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن که مایه حمایت از نظام اسلامی ، ادامه راه شهدا و پشتیبانی از مقام معظم رهبری است شرکت کردند و چشم همه بدخواهان اسلام و ایران را کور کردند و انشاء الله به فضل خداوندهمین ملت شریف با شرکت گسترده در انتخابات آینده شیشه عمر دیو استکبار و مزدورانشان را در منطقه به سنگ خواهند کوبید

برداشت من این است که خداوند هم از شما تشکر کرد با این باران رحمت و با عافیت .که خداوند را بر همه نعمت هایش سپاسگزاریم و اکنون سخنی با مسئولان بلند پایه که عزیزان بیایید ولایت مداری را از ملت بزرگ ایران یاد بگیرید با اینکه مردم مشکل زیادی داشتند گرانی و تورم امان مردم را قطع کرده اما به خاطر اسلام و به خاطر شهداء و مقام معظم رهبری همه را فراموش کردند و به صحنه آمدند شما هم یاد بگیرید اگر با هم اختلافی دارید آنرا کنار بگذارید در مقابل رهبر تسلیم باشید ، به این مردم خدمت کنید برای رفع مشکل تورم چاره اندیشی کنید امید است مشمول رحمت خدا قرار گیرید . مقام معظم رهبری در پیامشان از بصیرت ، شجاعت و موقع شناسی شما مردم تشکر نمودند و همچنین در فرازی فرمودند : هنر بزرگ و برجسته این است که در ایران مردم خودشان صاحبان انقلاب و کشورند و باز یاد آوری نمودند که دشمنان استقلال و عزت ملت ایران انتظار داشتند که مردم به ندای انقلاب و ندای جمهوری اسلامی پاسخ ندهند ولی مردم با حضور خود دشمن را ناکام و مایوس کردند .

 از 26 بهمن تا اول اسفند بعنوان هفته همبستگی با ملت مظلوم بحرین نامگذاری شده است . حقیقتا مردم بحرین مظلوم اند زیرا علیرغم به حق بودن خواسته هایشان و علیرغم اینکه دو سال است به راهپیمایی های مسالمت آمیز خود ادامه داده و دست به سلاح نبرده اند علیرغم اینکه آل خلیفه جنایتکار به کمک عربستان صدای حق طلبی این مردم را در گلو خفه کرده و عده زیادی را دستگیر ، زندانی نموده و به شهادت رسانیده اند اما مجامع بین المللی و کشور های غربی که این همه دم از حقوق بشر و دموکراسی می زنند چشمهایشان را بر روی این همه فجایع بسته اند که این برگ سیاه دیگری است که پرونده نگین آنها اضافه شده است . امید واریم همچنانکه خداوند متعال ملت ایران را بر خلاف خواسته غربی ها پیروز نمود انشاء الله زمینه پیروزی این ملت مظلوم را فراهم نماید .

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

با سلام و احترام به تمامی مخاطبین فهیم و البته صبور پایگاه خبری و اطلاع‎رسانی شهرستان گناباد- گناباد20
به استحضار این عزیزان می رساند، علی‌رغم اهتمام تحریریه‎ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاهها، درج نظراتی که حاوی توهین، تهمت و اسائه ی ادب به اشخاص حقیقی و حقوقی باشند و یا هدفشان دروغ پردازی‎ها و سیاه‎نمایی های مغرضانه باشد میسر نمی باشد.
درصورتی که پیشنهاد و یا مطلبی دارید که نیاز به پیگیری و ارتباط می باشد تلفن و یا آدرس ایمل خود را درج فرمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید